top of page

Ovoce a zelenina

Námi nabízené ovoce i zelenina vyrůstají pod širým nebem a jsou pečlivě opečovávané, aby k nám na Farmu dorazily v té nejlepší kvalitě i kondici. "Lokální" znamená také čekat na ten pravý okamžik sklizně. Vše tak není k dispozici celoročně. Slibujeme ale, že to vždy stojí za to.

Brambory

Brambory jsou naší vlajkovou lodí s mnohaletou historií, na kterou jsme velmi pyšní. Rané brambory, dostupné od června, jsou varný typ AB a ideální jako příloha. Na uskladnění nabízíme odrůdu Antonie, varný typ A, k dispozici nejčastěji od přelomu srpna a září. Tyto pevné, žlutomasé brambory jsou univerzální: hodí se do salátů, jako příloha i na knedlíky. Všechny naše brambory jsou s láskou opečovávané a jejich dostupnost se řídí klimatickými podmínkami roku.

Mošty

Ve spolupráci s naší sadařkou nabízíme mošt vylisovaný z jablek z našeho obchůdku, tyto odrůdy nejsou běžně na mošty využívány, mají tak skutečně unikátní chuť. Mošty jsou bez chemie, přidaného cukru a vody. Prochází studeným lisováním a následně pasterizací.

Džemy a 100% ovocné sirupy

Ovoce v džemech i sirupech je sklizeno v ideálním stupni zralosti a ihned zpracováno. Odpadá tedy potřeba jakékoli skladování a kvalita ovoce je ta nejvyšší možná. Džemy jsou vyrobeny bez zbytečného přeslazování, sirupy zcela bez přidaného cukru a chemických látek.

Káva

Kvalitní kávu se v Česku vypěstovat nedá. Najdete u nás ale kávu Caffeesimo, která výběrová zrna dováží z předních světových kávových farem do Prahy, kde už probíhá pražení a balení, po kterém ihned putuje k nám. Jedná se o 100% arabicu se střední praživostí, její chuť tak není hořká.

Ručně vyráběné těstoviny

Československá rodinná firma vyrábí své těstoviny více než 30 let podle tradiční receptury. Používají jen vejce, mouku a vodu. Za svou výrazně žlutou barvu vděčí opravdu jen vejcím, protože s nimi rozhodně při výrobě nešetří a používají jich mnohem více než je běžné.

Nakládané a kvašené lahůdky

Jako velkou přednost vidíme to, že zeleninu – kterou máme v nabídce – budeme výrobci dodávat my sami. Kvašená zelenina je skvělou a velmi chutnou příležitostí pro získání „dávky zdraví“. V nabídce najdete i masové lahůdky, nakládané sýry, pesta a bylinkovou sůl.

Med a produkty z něj

Bohaté květenství a čistý horský vzduch dávají vzniknout výbornému květovému, lesnímu, lipovému a akátovému medu. Současně u nás najdete i spoustu druhů medoviny a včeloviny, a to včetně vítěze nejlepší včeloviny světa v letech 2013-2015.

Sušené ovoce a ořechy

Naše sušené nesířené ovoce a ořechy nejvyšší kvality jsou plné chutí a živin. Pečlivě vybíráme dodavatele i plody, jsou zpracovány bez konzervantů, aby si uchovaly to nejlepší z přírody. Nabízí autentickou a svěží chuť v každém soustu. 

Doplňkový sortiment

V naší nabídce doplňkového sortimentu najdete obilí, pšenice, ječmen, kukuřici a šrot. Pro chovatele máme krmné směsi pro nosnice a granulované krmivo pro králíky s i bez přídavku léčiva na kokcidiózu. Nechybí ani semeno řepky pro rybáře.

Jen to nejlepší

Všechny plodiny a produkty, které najdete v našem obchůdku, jsou vypěstované s láskou a respektem

k přírodě v České republice. Našim zákazníkům tak nabízíme jen to nejlepší z české půdy a sadů, spolupracujeme pouze s těmi nejlepšími zelináři, sadaři, výrobci a producenty. 

bottom of page